VOIP چیست ؟

در این مطلب می خواهیم برای شما ویپ را توضیح داده و به صورت کامل آنرا برای شما شرح دهیم :

سال ها قبل در کشور عزیزمان برای ارتباطات از PSTNاستفاده می شد و هزینه آن بر اساس فاصله مبدا و مقصد حساب می شد به طوری که اگر فردی قرار بود با کشور دیگر ارتباط برقرار نماید هزینه آن با تلفن شهری بسیار متفاوت وگران تر بود اما کم کم با افزایش و پیشرفت علم و تکنولوژی پدیده ایی جای خود را بین مردم باز کرد که آن پدیده کامپیوتر ها و اینترنت بود که تکنولوژی ارتباطات را دچار تحول نمود و سبک برقراری ارتباطات را دگرگون کرد .

 انقلابی که در بالا از آن صحبت شد انفلاب در ارتباطات بود یعنی افراد برای برقراری ارتباط از سبک دیگری کمک می گیرند که آن استفاده از اینترنت برای برقراری ارتباط می باشد .

افراد امروزه می توانند با آن سر دنیا به گفت وگو بپردازند و هزینه ایی برابر با گفت وگو شهری را بدهند یعنی فاصله دیگر ملاک حساب هزینه تماس نمی باشد  افراد با نصب نرم افزار های گوناگون می توانند تماس تصویری و صوتی را برقرار نمایند امااین پیشرفت تکنولوژی باعث ایجاد تکنولوژی ویپ VOIP در مبحث ارتباطات شد این تکنولوژی  انقدر مناسب می باشد که استقبال از آن در جاجای دنیا بسیار زیاد بوده است .

ویپ یا VOIP  چیست؟

ویپ از چند کلمه لاتین تشکیل شده است که در فارسی به تلفن اینترنتی یا IP تلفن ازآن یاد می شود البته کلمه لاتین ان Voice over Internet Protocol می باشد که می توانید آن را خود نیز تر جمه تمایید .

ویپ نوعی تماس تلفنی به وسیله IP  می باشد که صدای آنالوگ ما را ابتدا سیگنال دیجیتال تبدیل کرده و بعد از کدگذاری و فشرده سازی ان را انتقال می دهد که در مطالب بعدی به نحوه عملکرد ویپ می پردازیم تا شما را بیشتر با آن آشنا نماییم .

استفاده از ویپ مزایای زیادی  دارد که ما در این مطلب چند نمونه از آن را برای شما شرح می دهیم :

ویپ سیستمی فاقد سیمی می باشد یعنی در ساختارش سیم کشی و کابل استفاده نشده است که یه حسن می باشد چرا که هزینه پایین می آید و نیازی به خرید تجهیزات نمی باشد از این رو در صورت جابجا شدن نیاز به عوض کردن و کابل کشی به جای دیگر نمی باشد .

دیگر مزیت استفاده از سیستم ویپ در برقراری ارتباطات می توان ، به برقراری کنفرانس  تلفنی یا تصویری نام برد به طوری که سازمان می تواند با هزینه ایی کم این کنفرانس را برقرار نماید و این تماس هیچ محدودیتی در تعداد نیز ندارد .

یکی دیگر از مزیت های ویپ این است که در سازمان برای افزایش و توسعه آن نیازی نیست هزینه اضافی برای کابل کشی انجام شود ضمن این که استفاده از این سیستم بسیار آسان نیز می باشد .

ما چند نمونه از مزیت استفاده از ویپ را در این مطلب برای شما آوردیم تا از ویپ و مزیت های آن با خبر شوید .

ما در مطلب بعدی برای شما نحوه عملکرد ویپ را شرح خواهیم داد و از تمام مزیت ها آن صحبت خواهیم کرد .

 

دوربین,دوربین مداربسته,دوربین مدار بسته,دوبین مداربسته دام,دوربین مداربسته صنعتی,دوربین مداربسته سامسونگ,دوربین مداربسته هایک ویژن