پنل مرکزی سیستم اعلام حریق

امروزه با توجه به گستردگی علم و پیشرفت سطح زندگی انسان ها – اقلام مورد استفاده در زندگی روزمره از اجناس گوناگونی مانند نفت – الکتریسیته و … که میتوانند به نوبه خود خطرناک بوده و ایجاد مشکل بنمایند.

حال برای مطلع شدن از خطر های جبران نشدنی مانند آتش سوزی و …. – آتش سوزی صرفا تحدید برای جان انسان نبوده و میتواند ضرر های بسیار زیادی را به از نظر اقتصادی و …. به سازمان ها و حتی دولت ها وارد نماید . اما در این میان دستگاه هایی نیز هستند که مارا از خطر های ناشی از استفاده وسایل امروزی مطلع میسازند که میتوان به پنل مرکزی اعلام حریق  اشاره نمود.

پنل مرکزی اعلام حریق  متشکل از قطعات الکترونیکی میباشد که از جمله مهمترین وظایف پنل مرکزی اعلام حریق میتوان به شناسایی و اعلام منطقه خطر اشاره نمود.

تمامی  امور مربوط به  سیستم های اعلام حریق توسط میکروپروسسورها صورت می گیرد.

و تمامی وسایل از جمله سیم کشی ها و دیگر موارد پس از به مرکز کنترل وصل می شود.

پنل مرکزی اعلام حریق در هنگام بروز مشکل در نقاط مختلف با استفاده از سیستم عیب یابی که دارا هستند

نسبت به شناسایی و پردازش اماکنی که دچار مشکل شده اند اقدام کرده و منطقه ای که دچار آتش شده را شناسایی می کنند.

اخطار ها و ایراد ها برای تابلو های کنترل  – پنل مرکزی اعلام حریق  ارسال میشوند . معمولا از تابلو های کنترل در اماکن خاص و اختصاصی استفاده میکنند و توسط مامور ها و یا مسئولین مرتبط به تابلو های پنل مرکزی اعلام حریق رسیدگی و چک میشوند. اما در رابطه با شکل و ظاهر تابلو های کنترل پنل مرکزی اعلام حریق – این تابلو ها شکل و ابعاد خاصی ندارند و با توجه به این که لابراتوار های مختلفی امروزه این تابلو های پنل مرکزی اعلام حریق را تولید میکنند متفاوت هستند.

   

دوربین,دوربین مداربسته,دوربین مدار بسته,دوبین مداربسته دام,دوربین مداربسته صنعتی,دوربین مداربسته سامسونگ,دوربین مداربسته هایک ویژن