طراحی و تولید نرم افزارهای ویژه پردازش تصویر :

در ابتدا باید معنا و مفهوم پردازش را به شما بگوییم تا این مطلب را بهتر درک نمایید پردازش اطلاعات به معنی تجزیه وتحلیل و بررسی داده به منظور تبدیل آن به اطلاعات می باشد اطلاعات به ما در کاری که می خواهیم انجام دهیم کمک می نمایند .

پردازش می تواند بر روی تمام داده ها انجام شود اما در این مطلب ما به پردازش تصویر می پردازیم تا به کمک اطلاعات آن بتوانید از نرم افزارهای ویژه پردازش استفاده نمایید .

اما چرا ما باید تصاویر را پردازش نماییم  پردازش تصاویر به این دلیل انجام می شود که بتوانیم تصاویر را به دیجیتال تبدیل نماییم تا عملیاتی همچون تغییر در کیفیت و بالا بردن کیفیت آن و یا پیدا کردن اطلاعاتی  از قسمت هایی از عکس .

در ابتدا نیاز به پردازش تصاویر در قرن6 احساس شد به طوری که سفینه فضایی عکس های گرفته شده از ماه را به سطح زمین ارسال نمود و نیاز به پردازش تصاویر و استخراج اطلاعاتی همچون کجای ما می توانیم موشک را فرود بیاوریم و یا حیاتی در ماه یافت می شود یا خیر ، بود ،  به دین گونه بود که کار پردازش تصاویر اولین بار در آزمایشکاه جت پرپیشن انجام گرفت .

با رشد تکنولوژی و فناوری پروژه و کار پردازش تصاویر نیز پیشرفت داشت به گونه ایی که در پزشکی نیز از این تکنولوژی استفاده شد پردازش تصاویر به بهبود تصاویر گرفته شد با اشعه های مختلف مانند اشعه ایکس کمک می نماید .

از پردازش تصاویر در سازمان های محیط زیست نیز استفاده می شود به طوری که تصاویر گرفته شده توسط ماهواره ها را پردازش و متخصصان جغرافیا این پردازش را باتوجه به جاهای آلوده و یا تخریب شده بر روی تصاویر انجام می دهند تا تصاویر بهتری داشته باشند و اطلاعاتی که نیاز دارند را استخراج نمایند .

شاید باور این موضوع سخت باشد اما در زمین شناسی و باستان شناسی برای بدست آوردن تصاویری 3بعدی و کامل  و بازسازی تصاویر مجسمه ها و فسیل های ناقص استفاده می شود .

پردازش تصاویر در هر صنعت و بخشی مورد استفاده قرار می گیرد مانند صنایع غذایی ، صنایع پزشکی ، صنایع هوا فضا ، صنایع لوله و غیره … .

برای انجام پردازش تصاویر ابتدا باید عکس  محیط یا مجسمه مورد نظر با اسکنر یا دوربین گرفته شود و بعد از آن به تحلیل تصاویر به منظور بهبود و استخراج اطلاعات مورد نظر از تصاویر به پرداخت و بعد ازآن باید خروجی مناسبی از پردازش تصاویر بدست می آید .

حال گروه حفاظتی و انفورماتیک رادیان نرم افزار های ویژه پردازش را طراحی نموده تا برای تحلیل تصاویر خود به مشکل نخورد این نرم افزارها به صورت اتوماتیک پردازش تصویر را انجام می دهند تا شما تصاویر بسیار با کیفیتی را داشته باشد .

در مطالب بعدی به شما درباره هدف پردازش تصاویر و انواع آن می گوییم تا اهمیت موضوع بیشتر برای شما مشخص شود  .

 

دوربین,دوربین مداربسته,دوربین مدار بسته,دوبین مداربسته دام,دوربین مداربسته صنعتی,دوربین مداربسته سامسونگ,دوربین مداربسته هایک ویژن