لوازم جانبی دوربین مداربسته NVR

همانطور که میدانید ، دوربین مداربسته یا هر شیء الکترونیکی و غیر الکترونیکی دیگری ، متشکل از چندین قسمت و ابزار متفاوت میباشند .

یکی از انواع دستگاه ها و لوازم جانبی دوربین مداربسته ، دستگاه

لوازم جانبی دوربین مداربستهNVR میباشد که در این مقاله قصد داریم تا دستگاه NVR را خدمت شما عزیزان معرفی نماییم و بشناسیم .

همانطور که میدانید ، دوربین مداربسته تحت شبکه ، از دستگاه هایی برای ضبط و ذخیره سازی تصاویر و فیلم ها استفاده میکنند که نام این دستگاه های جانبی دوربین مداربسته ، NETWORK VIDEO RECORDING میباشد .

کلمه NVR نیز دقیقا مخفف همین کلمه میباشد که برای کوتاه شدن و تلفظ راحت تر ، این اسم را برای این لوازم جانبی انتخاب نموده اند .

یکی از عمده ترین دلایلی که دستگاه NVR طراحی و تولید گشته و در لیست لوازم جانبی دوربین مداربسته قرار گرفته است ، این است که این دوربین به عنوان یک کمک و پشتیبان ، با دوربین مداربسته تحت شبکه یا دوربین مداربسته IP همکاری میکند و تصاویر و فیلم هایی که توسط دوربین مداربسته دریافت میشود را ذخیره سازی مینماید ،  بنابرین دستگاه NVR نقش مهمی را در دوربین مداربسته تحت شبکه ایفا میکند .

کارکرد و عملکرد NVR ، تقریبا مشابه به دستگاه های DVR بوده و تفاوت چندانی را دارا نمیباشند ، تنها تفاوت عمده ای که بین DVR و NVR ها وجود دارد ، در نحوه به کارگیری و استفاده این دستگاه ها  و لوازم جانبی دوربین مداربسته میباشد .

دستگاه NVR ، با استفاده از سیاست ها و قوانین شبکه های کامپیوتری ، با توجه به نیاز اپراتور و کاربر ، به او پاسخ داده و عمل میکند ، که این امر دقیقا برعکس DVR میباشد .

شایان ذکر است که لوازم جانبی دوربین مداربسته  تنها به این دستگاه ها محدود نمیباشد ، بلکه شامل قطعات دیگری نیز میشود که در آینده قصد معرفی تمامی لوازم جانبی دوربین مداربسته را داریم .

 

دوربین,دوربین مداربسته,دوربین مدار بسته,دوربین مداربسته دام,دوربین مداربسته صنعتی,دوربین مداربسته سامسونگ,دوربین مداربسته هایک ویژن