لوازم جانبی دوربین مداربسته  CCD

یکی از سنسور هایی که امتیاز انحصاری آن مربوط به شرکت سونی میباشد ، CCD میباشد . تمامی شرکت های تولید کننده دوربین مداربسته که در دوربین های خود از تکنولوژی CCD استفاده میکنند ، میبایست CCD را از کشور ژاپن و کمپانی سونی دریافت کنند .

CCD که یکی از لوازم جانبی دوربین مداربسته نیز به شمار میرود ، مخفف کلمه Charge Copled Device میباشد .

استفاده از CCD بیشتر در دوربین های مداربسته ای باب میباشد که در سال های اخیر تولید و طراحی شده اند ، چرا که استفاده از این سنسور جدیدا مورد استفاده قرار میگیرد و در مدل های قدیمی دوربین مداربسته استفاده از CCD رواج نداشته است .

سنسور CCD با استفاده از قابلیت های منحصر به فردی مانند نشان دادن حساسیت نسبت به نور و …. باعث میشود تا تصاویر دریافتی توسط دوربین مداربسته ، به چیپ هدایت شده و در آنجا پس از گذراندن یک فرایند، آماده بشوند .

اصلی ترین هدف در تولید سنسور CCD استفاده در انواع مدل های دوربین های  عکاسی بوده است ، کمپانی سونی با ارائه این سنسور سعی بر جایگزینی این برد به جای فیلم ها را داشته است که پس از گذشت یک مدت از تولید این برد یعنی CCD ، برد CCD تبدیل به یک سنسور شده است و نقش بسیار زیاد و مهمی را در کارایی دوربین مداربسته و یا CCTV ها ایفا میکنند .

البته در اینجا دیگر از CCD به عنوان یک برد یاد نمیشود بلکه CCD را تنها یک سنسور میشناسند و خطاب میکنند ، این سنسور دوربین مداربسته ، امروز یکی از لوازم جانبی دوربین مداربسته نیز به شمار میاید .

شما عزیزان برای تهیه و شناسایی لوازم جانبی دوربین مداربسته خود ، میتوانید از افراد متخصص در این زمینه کمک گرفته و از آن ها راهنمایی بخواهید .

امیدواریم که مقاله لوازم جانبی دوربین مداربسته CCD مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد .

 

دوربین,دوربین مداربسته,دوربین مدار بسته,دوربین مداربسته دام,دوربین مداربسته صنعتی,دوربین مداربسته سامسونگ,دوربین مداربسته هایک ویژن