لوازم جانبی   دوربین مداربسته  BNC

یکی دیگر از لوازم جانبی دوربین مداربسته  میتوان به BNC اشاره نمود .

BNC مخفف کلمه British Naval Connector میباشد ، BNC قطعه فیشی میباشد که وظیفه برقراری ارتباط بین کابل های کواکسیال را دارد .

BNC برای کابل های کواکسیال در انواع مدل ها و سری های مختلف مناسب بوده و میتواند به راحتی در اکثر مدل های کابل های کواکسیال ایفا نقش نماید .

از کابل های BNC تنها در دوربین مداربسته استفاده نمیشود ، بلکه کابل یا فیش  در تلویزیون ها ، رادیو ها ، دستگاه های الکترونیکی ، کامپیوتر ها و ………. نیز میتواند مفید بوده و کارایی داشته باشد .

شایان ذکر است که کابل BNC که یکی از لوازم جانبی دوربین مداربسته به شمار میاید ، مانند دیگر سیم ها برای ارتباط نیاز به رابطه نر و مادگی هستند ، یعنی دو سر نری و مادگی با یک دیگر رابطه برقرار مینمایند .

پس از متصل شدن کابل BNC نر به ماده ، کابل BNC نر میبایست 180 درجه بچرخد و سپس فیش ماده را قفل کرده و اتصال برقرار میشود .

شایان ذکر است که فیش BNC  برای برقراری ارتباط در دوربین مداربسته آنالوگ نیز استفاده میشود و یکی از مهمترین لوازم جانبی دوربین مداربسته آنالوگ میباشد .

ممکن است در برخی از اماکن دیده باشید که فیش BNC را به کابل کواکسیال متصل نموده اند ، برای همچین مواقعی که قصد متصل نموده فیش BNC به کابل کواکسیال را دارید ، میبایست از ابزار پرس BNC استفاده نموده و حتما میبایست این ابزار را در دسترس داشته باشید .

البته دستگاه های پرس ، تنها برای فیش BNC پرسی نیاز میباشد ، در صورتی که فیش BNC مصرفی شما پیچی باشد ، برای اتصال آن به کابل کواکسیال تنها احتیاج به یک پیچ گوشتی ساده دارید .

امیدواریم که مقاله لوازم جانبی دوربین مداربسته مورد پسند شما عزیزان قرار گرفته باشد و توانسته باشیم با ارائه این مقاله ، اطلاعات مفیدی را در زمینه لوازم جانبی دوربین مداربسته خدمت شما عزیزان ارائه نموده باشیم.

 

دوربین,دوربین مداربسته,دوربین مدار بسته,دوربین مداربسته دام,دوربین مداربسته صنعتی,دوربین مداربسته سامسونگ,دوربین مداربسته هایک ویژن