عملکرد سیستم اعلام حریق :

امروزه پیشرفت علم و تکنولوژی در عرصه ساختمان سازی نیز تاثیرات خود را گذاشته و با توجه به نیاز ها و مصارف ما از مواد شیمیایی که به شدت خطرناک و اشتعال زا هستند استفاده از سیستم اعلام حریق   یکی از ضرورت و نیاز های ساختمان سازی به شمار میاید و میتواند از خیلی از ضرر های جانی و حتی اقتصادی نه تنها برای ساختمان ها بلکه برای دولت و سازمان های بزرگ تر هم جلوگیری بکند .

اما سیستم های اعلام حریق   در مدل ها و کارایی های متفاوتی به وجود دارند که آنها را در سه دسته متفاوت دسته بندی میکنیم که به شرح زیر هستند :

سیستم های اعلام حریق دودی :

دتکتور ها و یا همان کاشف هایی هستند که نسبت به دود حساسیت داشته  و با دریافت دود فعال می شوند و نسبت به مطلع کردن حاضرین اقدام می کند و بیشترین استفاده و استقبال را در ساختمان های مسکونی و تجاری دارند .

سیستم های اعلام حریق شعله ای :

 سیستم هایی هستند که به اشعه های ماوراء بنفش حساسیت نشان میدهند و با دریافت نوری که توسط شعله های آتش منتشر میشود فعال میشود این سیستم یا دتکتور برای استفاده در اماکنی که در آن مواد شیمیایی اشتعال زا مصرف و نگه داری میشود از ضرورت بالایی برخوردار است .

سیستم های اعلام حریق حرارتی :

 این دتکتور یا آشکار ساز ها در دو نوع مختلف موجود هستند , همانطور که از نامشان پیداست نسبت به حرارت حساس هستند .

آشکار ساز های حرارتی ثابت از لحاط شکل و ظاهر کاملا مشابه با آشکار ساز های دودی هستند با این تقاوت که در آشکار ساز های حرارتی سوراخ های بیشتر و بزرگ ترین وجود دارد و بلافاصله پس از احساس حرارت

آژیر ها را فعال میکند و به صدا در میاورد.

اما آشکار ساز های حرارتی یا عکس العمل :  خیلی سریع و بدون ریسک نسبت به فعال شدن اقدام میکند و هرگونه تغییر دما در هر میزانی ممکن است که این آشکار ساز یا دتکتور را فعال بکند.

 

دوربین,دوربین مداربسته,دوربین مدار بسته,دوبین مداربسته دام,دوربین مداربسته صنعتی,دوربین مداربسته سامسونگ,دوربین مداربسته هایک ویژن