سیستم های کنترل دسترسی :

کنترل دسترسی یکی از ضرورت های هر شرکت و اداره می باشد  اما کنترل دسترسی در واقع به این معنا می باشد که شما منبع یا مکانی دارید که قصد دارید برای بالا بردن امنیت دسترسی آنجا دستگاهی برای کنترل رفت و آمد و کلا دسترسی ها نصب نمایید در واقع آن مکان یا منبع برای شما آنقدر ارزش دارد که برای بالا بردن و کنترل دسترسی ها به آنجا شما این دستگاه را خریداری کرده ودر آنجا نصب کرده اید .

کنترل دسترسی  را در ابتدا به صورت خلاصه برای شما توضیح می دهیم .

حتما مسیر شما به ایستگاه های اتوبوس یا مترو خورده است ، برای مثال در مترو برای کنترل دسترسی و آمد و رفت به داخل قطار گیت هایی وجود دارد و دستگاه کارت خوانی برای حساب کردن هزینه استفاده شما ، در واقع دسترسی شما را کنترل می نماید .

اما در سازمان ها و ادارات برای بالا بردن امنیت شرکت یا ادرات سیستم های کنترل دسترسی را خریداری و نصب کرده اند تا بتوانند دسترسی و تردد کارمندان یا استفاده کنندگان از آن جا یا آن منبع را کنترل نمایند .

اما این سیستم برای اهدافی در مکان مورد نظر نصب می شود این اهداف به طور خلاصه بالابردن امنیت و محدود کردن زمان استفاده می باشد .

این دستگاه باعث بالا بردن امنیت کل مجموعه و سازمان یا اداره نیز می شود .

این دستگاه باعث می شود تا زمان استفاده محدود و به زمان خاصی انتقال داده شود این دستگاه عبور و مرور را کنترل می کند تا از ورود افراد بیگانه جلوگیری نماید .

 با ثبت هایی که این دستگاه  انجام میدهد می توانیم با مراجعه به دستگاه بعد از بروز حادثه ایی آن حادثه را پی گیری کرده و مجرم یا تخریب گر را شناسایی نماییم .

اما سیستم های کنترل دسترسی قابلیت های دارد که در زیر بخشی از آن را برای شما گفته ایم .

کنترل دسترسی در این سیستم به گونه های گوناگونی ، بسته به دستگاه شما انجام می شود در بعضی از سیستم های کنترل و دسترسی به صورت گیت هایی می باشد یعنی زمانی که فردی قصد ورود دارد باید از این گیت ها عبور نماید در بعضی از سیستم های کنترل و دسترسی  فرد برای اجازه ورود پیدا کردن باید از اثر انگشت خود استفاده نماید اگر این اثر انگشت برای دستگاه تعریف شده باشد اجازه ورود و اگر نباشد از ورود منع می شود در نوع های دیگر از عنبیه چشم و یا از کارت خوان و یا از کد  هم استفاده می شود .

این دستگاه نرم افزاری دارد که دارای یک دیتابیس جامع برای تعریف تمام ورودی های مجاز و غیر مجاز می باشد تا در هنگام استفاده از دستگاه از این نرم افزار کمک گیرد .

این دستگاه خود دارای قفل های الکتریکی و الکترومغناطیسی می باشد که بسته به میزان امنیت مکان استفاده شد آن تفاوت دارد .

تا اینجا شما با قابلیت های و اهداف استفاده از سیستم های کنترل و دسترسی آشنا شدید ما در مطالب بعدی برای شما اجزای تشکیل دهنده این دستگاه را شرح خواهیم داد برای بالا بردن امنیت شرکت و اداره شما سیستم های کنترل و دسترسی ساخته شده است .

شما می توانید با خواندن این مطلب و مطالب بعدی که در این سایت قرار داده می شود  با عملکرد آنها آشنا شده و از آنها استفاده نمایید .

 

سیستم امنیتی  کنترل دسترسی

Access Control Management & Application Security Solution Provider

وظیفه سیستم های کنترل دسترسی جلوگیری از دستیابی افراد غیر مجاز به اطلاعات و یا موجودی های

مورد نظر میباشد. یه این معنی که سیستم های کنترل دسترسی همیشه برای کنترل

و از دسترس خارج کردن افراد نبوده و میتوان به سیستم های کنترل دسترسی نگاه کرد.

با توجه به گسترده شدن تیم ها و گروه هایی که در زمینه امنیت کنترل دسترسی فعالیت میکنند برنامه و گجت های مختلفی در زمینه کنترل دسترسی طراحی و عرضه  شده است . که در تمامی آنها شاهد نقاط ضعف امنیتی بوده ایم .

سیستم های کنترل دسترسی به صورت یک تامین کننده و صادر کننده مجوز در راس هر مدار ویا  هر برنامه ای در زمینه سیستم های کنترل دسترسی قرار داشته و ایفای نقش میکنند .

سیستم های کنترل دسترسی  به معنی یک نرم افزار نیست بلکه به معنی یک جایگاه و یک هدف است.

حال این سیستم های کنترل دسترسی میتوانند در یک وبسایت به عنوان یک نرم افزار  ایفای نقش کنند و یا در سیستم های دستگاه  کارداکس که برای کنترل دسترسی کارمندان یک اداره و یا یک مکان مورد استفاده قرار میگیرد ,  پیاده سازی شود .

سیستم های کنترل دسترسی  عموما در هر چهارچوبی که تولید شده و مورد استفاده قرار بگیرند هدف مشابهی را دنبال میکنند و آن کنترل دسترسی افراد در حال استفاده از آن محیط یا آن نرم افزار و یا …  میباشد .

متخصصین و کارشناسان امنیتی هر مکانی میبایست نسبت به تایید و برنامه ریزی سیستم های کنترل دسترسی ایفای نظر کرده و آن را تایید بکنند .

 

دوربین,دوربین مداربسته,دوربین مدار بسته,دوبین مداربسته دام,دوربین مداربسته صنعتی,دوربین مداربسته سامسونگ,دوربین مداربسته هایک ویژن