سیستم های مخابراتی :

 همان طور که در بخش VOIP  گفته شد انسان همواره به دنبال برطرف کردن نیاز های خود می باشد با پیشرفت تکنولوژی و اختراع تلفن نیاز به برقراری ارتباط با افراد در مسافت های بسیار دور برطرف شد برقراری این ارتباط توسط سیستم های مخابراتی  فراهم شد  وظیفه اصلی سیستم های مخابراتی این می باشد که اطلاعات را از مبدا به مقصد ارسال کردن و ارتباط را برقراری می نماید .

سیستم های مخابراتی از اجزای زیادی تشکیل شده است مانند میکرو پروسسورها ، مدارهای گوناگون ، سوئیچ ها و سیم کشی ها و غیر که ما در این مطلب برای شما اجزای سیستم های مخابراتی و زیر ساخت راه صورت خلاصه شرح می دهیم :

اما در ابتدا باید گفت که مورس اولین کسی بود که توانست پیام خود را ارسال نمایید این فرد توانست پیامی حاوی " توجه جهان و…. " را به 16 کیلومتر انطرف تر ارسال نماید وی در سال 1838 میلادی  این  پیام را ارسال نمود .

پس ازگذشته تقریبا یک قرن از آن زمان امروزه مهندسان توانستند مدارهای دور بردی طراحی و بسازند به طوری که  این مدارها می توانند تصویر و صدا را ارسال نمایند این مدار ها به قدری پیشرفته هستند که مردم در خانه خود می توانند از طریق تلویزیون برنامه ایی که آن سوی دنیا ساخته و  پخش می شود را مشاهده نمایند  امروزه تلوزیون ها و تلفن ها  جای ثابتی در زندگی  مردم  پیدا کردند .

پیشرفت تکنولوژی در بخش سیستم های مخابراتی آنقدری زیاد بوده که افراد می توانند با کامپیوتر های شخصی خود با آنسوی دنیا ارتباط تصویری برقرار نمایند یا بتوانند تمام وسایل که با برق کار می کنند را کنترل نمایند .

البته دستگاه های مخابرات بی سیم نسلی از سیستم های مخابراتی می باشند که بدون اتصال فیزیکی به جایی می توانند ارتباط ما را برقرار نمایند .

 این تکنولوژی روز به روز در حال پیشرفت می باشد تا ارتباطی بهتر و راحت تری را در اختیار ما قرار دهد .

 در این مطلب به اجزای مخابراتی اشاره شد که برای شما به صورت کلی به بررسی آن می پردازیم به طور کلی سیستم های مخابراتی از 3 قسمت تشکیل می شوند :

  1. فرستنده

  2. گیرنده

  3. کانال های مخابراتی

در فرستنده اطلاعات برای ارسال دچار تغیراتی مانند کد گذاری و مدلاسیون می شوند تا برای ارسال امن مهیا شوند .

گیرنده در این قسمت اطلاعات فرستاده شده دریافت می شود و دمودلاسیون می شوند تا اطلاعات به صورت اول خود برگردند .

کانال های مخابراتی به راهی که اطلاعات طی می کنند تا از مبدا به مقصد برسند گفته می شود که این را می تواند زوج سیم ها یا هوا یا  هر چیز دیگری باشد .

 ما در مطالب بعدی به طور کلی این قسمت ها را شرح داده و به بررسی کامل هر کدام می پردازیم .

 

دوربین,دوربین مداربسته,دوربین مدار بسته,دوبین مداربسته دام,دوربین مداربسته صنعتی,دوربین مداربسته سامسونگ,دوربین مداربسته هایک ویژن