عملکرد دوربین های مداربسته :

دوربین های مداربسته :

 کاربرد اصلی دوربین های مداربسته در ابتده در زمینه های امنیتی و کنترل و جلوگیری از جرائم بوده است که امروزه از دوربین های مداربسته تنها برای این کارها استفاده نمیشود و کاربرد دوربین های مداربسته بسیار بیشتر از گذشته شده و روز به روز آمار مصرف کنندگان مدل های مختلف دوربین های مداربسته رو به پیشرفت و افزایش است به طوری که  استفاده از دوربین مداربسته  جزء ضرورت های  اماکن و مراکز مختلف محسوب می شود .

از جمله مکان هایی که از دوربین های مداربسته استفاده می شود می توان از فروشگاه های مواد غذایی کوچک گرفته تا کارخانه های زنجیره ای بزرگ نام برد که هر کدام پیرو اهداف خاصی دوربین مداربسته را مورد استفاده قرار می دهند یکی برای جلوگیری از جرائم … و دیگری برای جلوگیری از سوء استفاده و کنترل کیفیت … و این کارایی و اهداف در مکان های مختلف برای استفاده از دوربین مداربسته متفاوت است .

از دلالی مهمی که کارایی و استفاده از دوربین مداربسته را ضروری و افراد را مجاب به مصرف می نماید میتوان به قابلیت ارسال ضبط و انتقال تصاویر نام برد.

ممکن است برای هر فردی پیش بیاید که خود توانایی حضور در مکان یا اماکنی را نداشته باشد و یا  به دلیل گسترده بودن  مکان ممکن نباشد که نسبت به بررسی و نظارت اقدام بکنند. در این نوع مواقع دوربین های مداربسته میتواند کمک بسیار بزرگی محسوب شود و از استرس و نگرانی های افراد بکاهد. بنا دلایل گوناگونی ثبت کردن وقایع و اتفاق ها میتواند در اثبات و مطلع شدن در خیلی از زمینه ها کمک بزرگی محسوب شود.

نحوه عملکرد دوربین های مداربسته به این شکل است که دوربین های مداربسته ابتدا تصاویر را دریافت میکنند سپس تصاویر در هارد یا حافظه ای که به آن ها برای ثبت و ضبط کردن تصاویر اختصاص داده شده اند ذخیره می شود .سپس کارفرما یا مسئول بررسی و  یا افراد مرتبط برای چک کردن دوربین های مداربسته به محل اقدام کرده و فیلم و تصاویر را مورد بررسی قرار میدهند .. اما با استفاده از ابزار و آیتم هایی میتوان همزمان با استفاده از اینترنت طوری دوربین را تنظیم کرد که تصاویر بلافاصله پس از ثبت برای شخص مورد نظر در هر کجای دنیا ارسال شود و نیازی به حضور صددرصد اشخاص  برای چک کردن دوربین های مداربسته نمی باشد و این نحوه عملکرد دوربین مداربسته از جمله از مهم ترین خاصیت های این دوربین ها می باشد.

 

دوربین,دوربین مداربسته,دوربین مدار بسته,دوبین مداربسته دام,دوربین مداربسته صنعتی,دوربین مداربسته سامسونگ,دوربین مداربسته هایک ویژن