دوربین مداربسته Fish eye  یا چشم ماهی :

درک نام گذاری دوربین مداربسته Fish eye چشم ماهی و یا سخت و یا دور از منطق نیست .

همانطور که میدانید و قبلا توضیحاتی در این رابطه خدمتتون ارائه شده بود نام گذاری دوربین مداربسته پیرو اطلاعات خاصی نبوده و عموما از روی شکل و یا ظاهر و حتی ممکن است نام گذاری دوربین مداربسته از روی کارایی و خاصیت آنها نیز باشد .

دوربین مداربسته چشم ماهی دوربین مداربسته عادی هستند که دارای یک لنز ی به نام چشم ماهی هستند , و دلیل نام گذاری این دوربین های مداربسته به دوربین مداربسته Fish eye چشم ماهی , شباهت لنز این دوربین مداربسته به چشم ماهی می باشد .

از قابلیت های دوربین مداربسته  fisheye چشم ماهی می توان به مزیت تصویر برداری دوربین مداربسته چشم ماهی  در زاویه های گوناگون اشاره کرد ,  دوربین مداربسته چشم ماهی در تمامی زوایا قابلیت تصویر برداری دارند. دوربین مداربسته چشم ماهی می توانند گزینه خوبی برای نصب در مرکز اماکن باشد و بدین ترتیب از تمامی ناحیه های اطراف تصویر برداری کند . شایان ذکر است که بدانید دوربین مداربسته چشم ماهی تحت شبکه عمل میکنند .دوربین های مداربسته چشم ماهی در نقاط و اماکن مختلف مورد استفاده قرار میگیرد . دوربین مداربسته چشم ماهی با استفاده از امکانات قوی و قدرتمندی که در سیستم و ساختار خود دارند میتوانند در اماکن هایی که مساحت بزرگی هم دارند به خوبی عکس برداری کنند و به همین دلیل است که در اماکن بزرگ به جای استفاده از تعداد زیادی دوربین مداربسته معمولی از تعداد کمتری از دوربین های مداربسته چشم ماهی به صورت پراکنده استفاده میکنند.  توجه داشته باشید که دوربین مداربسته چشم ماهی قابلیت دید در شب ندارند ولی این به این دلیل نمی باشد که این دوربین های مداربسته چشم ماهی نتوانند در شب تصویر برداری بکنند . اما اگر کیفیت تصویر برایتان مهم است و حساسیت زیادی در این موضوع دارید از دوربین مداربسته دیگر استفاده بکنید . بهتر است از دوربین مداربسته چشم ماهی در اماکنی استفاده شود که دارای نور مناسب تری هستند .

 دوربین های مداربسته چشم ماهی از لنز های ثابت استفاده میکنند .

برای استفاده بهتر و برداشت تصاویر با کیفیت بالاتر و دقیق تر , پیشنهاد می شود که دوربین های مداربسته چشم ماهی را در ارتفاع مناسب نصب و استفاده بفرمایید .

 

دوربین,دوربین مداربسته,دوربین مدار بسته,دوبین مداربسته دام,دوربین مداربسته صنعتی,دوربین مداربسته سامسونگ,دوربین مداربسته هایک ویژن