دوربین مداربسته ضد ضربه :

امروزه در اغلب مکان های تجاری ,شخصی,اداری, عمومی و ………. از دوربین مداربسته استفاده می شود .

دوربین مداربسته ابتدا فقط در مکان هایی استفاده میشد که احتیاج به جلوگیری از سرقت و … را داشتند یعنی دوربین های مداربسته در گذشته برای تامین امنیت بیشتر استفاده می شدند . امروزه دوربین مداربسته دیگر تنها برای امنیت استفاده نمی شود بلکه در زمینه هایی مانند کنترل ترافیک , کنترل کیفیت, احراز هویت و ………. نیز کاربرد بسیار زیادی دارد .

در بعضی از بانک هایی مانند بانک مرکزی ایران , یا اماکنی حتی خارج از کشورمان ایران نیز مانند اداره CNN , بانک های مهم سوییس , درب های مجلس و …… از دوربین مداربسته ضد ضربه استفاده می شود .

در گویش , مردم به تمامی دوربین مداربسته ای که بدنه ای فلزی دارند دوربین مداربسته ضد ضربه می گویند .

دوربین مداربسته ضد ضربه تنها می توانند در برابر ضربات چکش یا سنگ یا مشابه مقاومت داشته باشند و آسیب جدی را نبینند و این دوربین مداربسته به هیچ عنوان در برابر برخورد گلوله و تیر اندازی مقاومتی ندارند . اما در برخی از  اماکن ذکر شده در بالا ,  که از دوربین های مداربسته ضد ضربه استفاده میکنند . ممکن است به دلایل امنیتی و یا کنترلی …. نیاز باشد که از دوربین هایی استفاده بکنند که ضد گلوله باشند و سارقین یا قاتلین نتوانند با تیر اندازی با سمت این دوربین مداربسته آنها را متوقف بکنند .

در همچین مواقعی که میل به استفاده از دوربین های مداربسته ضد گلوله باشد , میبایست از حفاض هایی که کاملا ضد گلوله هستند برای دوربین های مداربسته استفاده کرد تا از برخورد تیر با دوربین مداربسته و آسیب  رساندن به دوربین مداربسته جلوگیری نمود .

اما شاید باشند  کسانی که حساسیت زیادی با ضد ضربه بودن دوربین مداربسته داشته باشند . این افراد سطح کیفیت ضد ضربه بودن دوربین مداربسته را می بایست پیرو استانداردی به نام IK  کنترل و بررسی بفرمایند .

 

دوربین,دوربین مداربسته,دوربین مدار بسته,دوربین مداربسته دام,دوربین مداربسته صنعتی,دوربین مداربسته سامسونگ,دوربین مداربسته هایک ویژن