دلایل استفاده از دوربین مداربسته :

 ساده است , استفاده از دوربین مداربسته می تواند پیرو تحقق یافتن اهداف گوناگونی باشد و محدودیتی در استفاده از دوربین مداربسته موجود نمی باشد . دوربین مداربسته در شکل ها و طرح های مختلف با هدف استفاده در اماکن و محیط های مختلفی طراحی و تولید می شوند .

در گذشته استفاده از دوربین مداربسته تنها در اماکن امنیتی منتهی می شد . اما با گذشت زمان دوربین های مداربسته گسترش یافته و استفاده از آنها نیز بیشتر رایج شد . از جمله رایج ترین و مهم ترین دلایلی که در استفاده از دوربین های مداربسته مورد توجه قرار دارد . میتوان به کنترل کیفیت در کارخانه ها و اماکن صنعتی ,کنترل ترافیک در شهر ها و کمک به پلیس , جلوگیری از ارتکاب جرم و فرار از آن , شناسایی افراد گناهکار در دزدی های گوناگون,جلوگیری از سوء استفاده کارمندان یک مجموعه و ….اشاره نمود .

با توجه به دلایل ذکر شده در می یابیم که استفاده از دوربین مداربسته در اماکن مختلف با اهداف گوناگون امکان پذیر می باشد .

اما آیا واقعا استفاده از دوربین مداربسته در مدل ها و کارایی های مختلف می تواند نقش مهمی در امنیت و یا کنترل یک مکان ایفا بنماید ؟ در جواب می بایست خدمتتان عرض نماییم که با توجه به آمار موجود, از زمانی که استفاده از دوربین مداربسته در اماکن تدریج یافته است, به مرور درصد ارتکاب جرم ها , سوء استفاده ها و …….. کمتر شده است . بنا براین استفاده از دوربین مداربسته می تواند به نوبه خود بسیار مفید واقع شده و مارا در پیش برد اهداف خود یاری نماید .

اما دوربین مداربسته اضافه بر اینکه میتواند در احراز هویت هم مفید واقع بشوند, میتوانند به عنوان مدرک کاملا معتبر مورد استفاده قرار بگیرند و در اثبات موارد و نکات مختلف نقش مهمی داشته باشند ؟

دوربین مداربسته جدا از تمامی مواردی که برای پیشگیری , اثبات و یا احراز کار یا شخصی و یا جلوگیری از ارتکاب به جرمی … که تا اینجا به آنها اشاره کردیم . می تواند نقطه قوتی در زمینه تشویق کارمندان و ساکنین یک منطقه و یا کارگاه باشد . یعنی همیشه دیدمان به دوربین مداربسته منفی نبوده و از آنها برای پیشگیری استفاده نماییم بلکه به دوربین مداربسته می توان از این دید نیز نگاه نمود .

استفاده از دوربین مداربسته در اماکنی مانند سوپرمارکت ها , بانک ها و موسسه هایی که نیازمند نظارت بیشتر به تعاملات حس می شود ، در نظر گرفته می شود .

 

دوربین,دوربین مداربسته,دوربین مدار بسته,دوبین مداربسته دام,دوربین مداربسته صنعتی,دوربین مداربسته سامسونگ,دوربین مداربسته هایک ویژن