دتکتور های اعلام حریق

دتکتور های اعلام حریق  میتوان گفت که  در ساختمان سازی های کوچک و یا بزرگ از جمله استاندارد ها و آپشن هایی است که میبایست حتما مورد استفاده قرار بگیرد و نکات طراحی و نصب آنها نسبت به مدل دتکتور های اعلام حریق   میبایست مدنظر بوده و زوایای تحت پوشش شان حتما دقت های کافی بشود چرا که برخی از دتکتور های اعلام حریق دارای زوایای شناسایی و عمل مشخصی هستند – مانند : دتکتور های اعلام حریق شعله ای که در ادامه به آنها اشاره ای خواهیم کرد.

دتکتور اعلام حریق خود متشکل از ابزار ها و قطعات الکترونیکی هستند که در طرح ها و ابعاد و رنگ های مختلفی توسط لابراتورها و کارخانجات تولیدی تولید می شوند .

دتکتور های اعلام حریق را میتوان در زبان فارسی کاشف ها و یا آشکارساز ها نیز نامید.

از دتکتور های اعلام حریق برای مطلع کردن ساکنین و افراد حاضر در آن منطقه استفاده می شود که این دتکتور های اعلام حریق از متود ها و روش های شنیداری و دیداری یا همان تولید صدا و زنگ خطر و یا تولید امواج نور و آژیر استفاده می کند.

سیستم های اعلام حریق در دو نوع دتکتور های اعلام حریق متعارف و دتکتور های اعلام حریق آدرس پذیر نیز در بازار موجود میباشد .شایان ذکر است که در هر دو سیستم از دتکتور های اعلام حریق و یا  همان آشکار سازها نیز استفاده می شود .

دتکتور های اعلام حریق در دسته ها و کارایی های مختلفی بوده و  تقسیم بندی میشوند:

1-دتکتور دودی 2- دتکتور حرارتی 3-دتکتور شعله ای و …

دتکتور های اعلام حریق شعله ای در این دتکتور های اعلام حریق با استفاده از رویت و مشاهده امواج نورانی که توسط شعله های آتش تولید  و منتشر میشود فعال میشوند. دتکتور های اعلام حریق شعله ای زوایای خاصی را پوشش میدهند و بدین ترتیب هنگاه نصب آنها میبایست به زوایای تحت پوشش دتکتور های اعلام حریق شعله ای توجه کرده و نسبت به این اطلاعات اقدام به نصب شود.

 

دوربین,دوربین مداربسته,دوربین مدار بسته,دوبین مداربسته دام,دوربین مداربسته صنعتی,دوربین مداربسته سامسونگ,دوربین مداربسته هایک ویژن