اعلام و اطفاء حریق :

امروزه زندگی انسان ها با مواد شیمیایی گوناگونی می گذرد که بسیار اشتعال زا می باشند برای مثال باید گفت که برای حمل و نقل از مواد شیمیایی مانند نفت و بنزین و گاز  و غیر … استفاده می شود که این مواد به شدت اشتعال زا بوده و در صد آتش گرفتن را چند برابر می نمایند اما انسان همواره به دنبال پیدا کردن راه حلی برای کنترل و خنثی آتش که معمولا به همراه خسارت های گوناگون مالی و جانی می باشد بوده  به طوری که سیستم های اعلام و اطفاء حریق گوناگونی را ابداع نمود ، همین طور آموزش های لازم برای آشنا یی مردم  را در مراکز آموزشی گوناگون می دهند .

البته از دوران قدیم انسان با کشف آتش ، از آن استفاده نمود و رابطه دوستانه ایی با آتش برای جلو بردن اهداف خود داشته است به طوری که برای برطرف کردن نیاز های خود از آتش استفاده می نمود اما همین آتش اگر از کنترل انسان خارج شود می تواند خسارات جبران نشدنی به انسان وارد نماید این خسارات هم می تواند مالی و هم جانی باشد که جبران کردن خسارات جانی غیر ممکن می باشد .

به همین امر است که انسان به فکر کنترل و خنثی کردن حریق افتاده است برای شناسایی و کنترل حریق اولین گام شناخت آتش می باشد چرا که اگر ما ساختار آتش را به صورت کامل بشناسیم راه های مهار و خاموش کردن آن پیدا می شود .

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و آمدن فن آوری های گوناگون دستگاه ها و سیستم های اعلام و اطفاء حریق گوناگونی بوجود آمده اند که ما برای شما در این مطلب بخشی از آن را توضیح می دهیم .

سیستم اعلام و اطفاء حریق سیستمی می باشد که از قطعات الکترونیکی گوناگونی ساخته و وظیفه آشکار سازی و شناسایی حریق در اماکنی که در آن نصب می شود را دارد .

این سیستم با داشتن دتکتور های در با نشت گاز  اشتعال زا و یا دود سیستم مرکزی را خبر کرده و اخطار حریق را می دهند تا افراد آموزش دیده به وسیله  خاموش کننده های دستی حریق را سریعا خاموش و از زیاد شدن آن جلوگیری به عمل شود البته این افراد باید افرادی باشند که آموزش این کار را دیده باشند چرا که اشتباهی در این لحظه می تواند خسارات جبران نا پذیری را وارد نمایید .

اما  سیستم اعلام و اطفاء حریق به مجموعه دستگاه ها و سیستم ها و استراتژی برای مهار و خاموش کردن آتش در گفته می شود .

اما این سیستم دارای دتکتور های نیز می باشد چرا که اول باید بتواند آتش سوزی را تشخیص نمایید بعد به کار بیفتد البته از سنسور های نیز برای تشخیص آتش  استفاده نیز می شود ، این سیستم دارای سیم کشی نیز می باشند .

 این سیستم دارای کنترل پنلی مباشد که در آن می توان به صورت دستی این سیستم را  فعال نمود .

این سیستم دارای آژیری است تا در صورت تشخیص حریق به افراد خبر دهد تا آن مکان را خالی نمایند

در این مطلب با سیستم های اعلام و اطفاء حریق   آشنا شدید تا لزوم استفاده از آن برای شما روشن شود .

 

دوربین,دوربین مداربسته,دوربین مدار بسته,دوبین مداربسته دام,دوربین مداربسته صنعتی,دوربین مداربسته سامسونگ,دوربین مداربسته هایک ویژن